Celé Česko čte dětem

V červnu 2019 jsme uspořádali pro žáky 3. třídy ZŠ T.G. Masaryka v Rokycanech čtenářskou dílnu Rozumíte příslovím? V rámci této dílny jsme si četli z knihy Renaty Škaloudové Rozumí koza petrželi? … a další „TOSEJENTAKŘÍKÁ“, předváděli si doslovně přísloví a vysvětlovali si jejich skutečný význam.

Ve školním roce 2016/2017 jsme se zapojili do kampaně Celé Česko čte dětem akcí „Jako pes a kočka“, konanou v našem centru dne 2.6.2017 u příležitosti 7. týdne čtení dětem. Akci jsme spojili s „velkým“ čtením, do kterého se zapojila Martina Skočilová, pořadatelka a majitelka Centra volného času MOZAIKA Rokycany, Jan Šašek, místostarosta Města Rokycany, Lenka Hlaváčková, učitelka v MŠ Pohádka Rokycany, lektorka Canisterapie a agility, lektorka Pohybovek v Centru volného času MOZAIKA Rokycany a Lucie Skořená, lektorka Klubu nadaných dětí Talenta infano v Centru volného času MOZAIKA Rokycany

Fotografie z akce k nahlédnutí zde

Ve školním roce 2015/2016 jsme se zapojili do projektu Celé Česko čte dětem.

Logo Celé českočte dětem

První veřejné čtení proběhlo 8. března 2016 a mělo podtitul „Milujeme večerníčky“. Čtení se zúčastnila majitelka Centra volného času MOZAIKA Rokycany Martina Skočilová, za maminky dětem četla paní Martina Krausová a jako host nás navštívila knihovnice rokycanské knihovny paní Jana Frühaufová.

Fotografie k nahlédnutí