Popis – cvičení pro těhotné

Milé budoucí maminky,

každá z vás si jistě po zjištění, že je těhotná, položí několik otázek:

Co mám udělat pro to, aby se miminko dobře vyvíjelo? Čeho se musím vyvarovat, abych miminku neublížila? Co mohu udělat pro to, abych se i já cítila v pohodě a v kondici?

Důležité je upravit své stravovací návyky, věnovat dostatek péče svému tělu a především si udržet fyzickou kondici cvičením.

Těhotenství není nemoc. Cvičit můžete i v těhotenství. Není to důvodem k tomu, abyste přestala cvičit. Naopak. Pokud jste dříve spíše lenošila, může vám pohyb zpříjemnit měsíce očekávání  i porod samotný.

Proč by měly v těhotenství začít cvičit i ženy, které do té doby nic nedělaly? Je to jednoduché. Žena, která necvičí a ochabne, bude mít problémy nejen s porodem, ale i  se o dítě starat. Jak se ženě bude zvětšovat bříško, bude mít díky cvičení menší potíže, než když se hýbat nebude.

Na druhou stranu vycvičené sportovkyně se zase na těhotenských cvičeních naučí, jak své svaly uvolnit pro snazší porod.

Proto se doporučuje všem nastávajícím maminkám (kterým to gynekolog nezakáže), navštěvovat od dvanáctého týdne těhotenství klidně až do porodu specializovaná cvičení pro těhotné, které vedou trenéři, kteří vědí, co je pro tělo v těhotenství dobré.

Nejde o výkon, ale o radost. V těhotenství se nesoustředíte jen samy na sebe, ale učíte se vnímat sebe i miminko. Všechno co prožíváte, prožívá děťátko také.

Proto neváhejte a přijďte si zacvičit.

Pro Vaše bezpečí používáme pomůcky, vhodné pro cvičení v těhotenství:

– italské Gymnastické míče MAXAFE od firmy Ledragomma. Míče jsou dvouplášťové a mají větší odolnost proti tření. V případě propíchnutí míče nepraskají, ale dochází k pomalému úniku vzduchu, proto jsou při cvičení bezpečnější a vhodné pro seniory nebo těhotné. K velmi dobrým vlastnostem těchto míčů patří jejich dynamické chování, vynikající flexibilita a elastičnost, stabilní forma držení a protiskluzová úprava hrubšího povrchu. Jsou velmi odolné proti zatížení, výrobce uvádí nosnost asi 300 kg.

– italské SOFT-GYM OVERBALLY od firmy Lederplastic. Overbally mají neklouzavý pružný povrch, značně odolný proti zatížení – až 80 kg. Lze použít pro balanční i dechová cvičení, cvičení vyrovnávací, kondiční, manipulační, posilovací i relaxační. Míče jsou bez ftalátů a latexu.

– vinylové posilovací činky mají ocelové jádro a jsou potaženy silnou vrstvou PVC.

Podlaha tělocvičny je potažena zátěžovým kobercem, není tedy kluzká. K dispozici máme pro všechny cvičenky měkké pěnové cvičební podložky.